BARDAKCI Zeytinyağları

Şifalı Pratik Öneriler

Yüksek tansiyona zeytin yaprağı...


15-20 taze veya kuru zeytin yaprağını 300 gr suda 15 dk. kaynattıktan sonra süzüp suyunu alınız. Üzerine biraz şeker ilave ederek 15 gün boyunca sabah akşam sıcak içiniz. Böylece yüksek tansiyon probleminizi yenebilirsiniz.
 

Zeytin Yaprağı Çayı...

Zeytin yapraklarının çok sayıda faydası bulunmaktadır. Bunlardan en belirgin olanları yüksek tansiyonu dengeleme, kan şekeri seviyesini dengeleme, "LDL" kolesterol seviyesini düşürme, bronşit, soğuk algınlığı, bağışıklık sistemini güçlendirme, yüksek antimikrobiyal etki, dizanteri, hepatit a, b, c, zatürree, cilt rahatsızlıkları, zona, romatizmal hastalıklar ve cilt üzerinde hücre yenileyici, canlandırıcı ve selüloit giderici olmasıdır. Normal çay gibi tüketilebilen bu çayın fazla tüketimi halinde hiçbir yan etkisinin de olmadığı testler sonucu onaylanmış ve günde 3-4 bardak tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmek, hastalıklardan korunmak amacıyla kullanılmalıdır.


Sindirim sistemi bozukluğu çekenlere zeytinyağı..

İyi bir laksitatif olduğu için sabahları aç karnına 1-2 kaşık içilen zeytinyağı ile kabızlık probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Romatizmal ağrılar, adele incilmesi ve ayak bileği dönmesine zeytinyağı...

Dövülmüş defne yapraklarını zeytinyağı içinde sulandırıp, macun haline getirdikten sonra ağrıyan bölgeye sürebilirsiniz.

Ülserden kurtulmak için zeytinyağı...

Zeytinyağı yemeklerden önce içilirse mideyi ülsere karşı korur. 

Sütü kesilen annelere zeytinyağı...

Zeytinyağı anne sütüne yakın miktarda linoleik asit içerir. Yağsız inek sütüne bir miktar katıldığında anne sütünü bırakmış bebekler için anne sütü gibi doğal bir besin kaynağı özelliği kazanır. Çocukların Gastrit hastalıkları için mükemmel bir ilaçtır.

Kesiklere ve deri yırtılmalarına zeytinyağı...

Zeytinyağını, kesikteki kan akışını durdurmak ve yaranın hızlı kapanmasını sağlamak için kesilen yere sürebilirsiniz.

Diş beyazlığı ve güçlü diş etleri için...

Zeytinyağını, ağzınızda çalkalayarak dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayabilir ve diş etlerinizi güçlendirebilirsiniz.
 

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Org. San. 10632. Sk. No: 3 Karatay/KONYA Copyright © 2013
konya web tasarım,haber sistemleri