BARDAKCI Zeytinyağları

Zeytinyağı Alırken Dikkat

Alışverişte sizi bekleyen büyük tehlike "zeytinyağı" adı altında satışa sürülmüş
prina ve bitkisel yağ karışımlı zeytinyağlarıdır.

 

 

Zeytinden yağ çıkarıldıktan sonra kalan posadan çözgen ekstraksiyon ile (hekzan yolu ile) ikincil olarak elde edilen yağa "prina yağı" denilmektedir. 

 

Normal koşullarda üretilen zeytinyağı; bünyesinde insan sağlığı için önemli ve faydalı vitaminler bulundurmaktadır.


Malesef günümüzde, hile sonucu prina ve bitkisel yağ karışımlı yağ elde etme teşebbüsleri ,kalitesiz ve saf olmayan zeytinyağı üretimine neden olmaktadır.


Bu şekilde elde edilen yağlar, zeytinyağı adı altında daha düşük fiyatlarla piyasaya sürülmektedir. Unutulmamalıdır ki, Prina ve bitkisel karışımlı yağlar, hiç bir koşulda zeytinyağı olarak adlandırılamaz.


Peki prina ve bitkisel yağ karışımlı zeytinyağını kaliteli zeytinyağı olarak almamak için nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle zeytinyağı ambalajlarındaki zeytinyağı değerlerini ve yasal uyarı mesajlarını incelemeli ve özellikle düşük fiyatlı ürünlere dikkat etmeliyiz. Unutmayalım ki bu bir tüketici hakkıdır. Üzerinde kalite ve asit değerleri bulunmayan markalar tüketici hakkınızı hiçe saymaktadırlar.


Oysa ki, kalitesi dünyaca onaylanan Ayvalık bölgesi zeytinyağlarından üretilen Bardakçı Zeytinyağları, tüketici haklarını gözeterek ambalajlarında, zeytinyağı ile ilgili tüm değer ve yasal uyarıları bulundurmaktadır. Bardakçı Zeytinyağları, tamamen doğal ve sağlıklı olup sağlığınızı düşünmeyi temel ilkesi olarak benimsemiştir.
 

 


"Bardakcı zeytinyağları % 100 zeytinyağı olup garantilidir."

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Org. San. 10632. Sk. No: 3 Karatay/KONYA Copyright © 2013
konya web tasarım,haber sistemleri